Chodnik na Mickiewicza pilnie

RYCZYWÓŁ. Wójt Jerzy Gacek w swym szeroko komentowanym wystąpieniu na ostatniej sesji rady powiatu przedstawił listę pilnych inwestycji w powiatową infrastrukturę drogową na terenie gminy Ryczywół. Znalazła się na niej między innymi droga z Ryczywołu do Łopiszewa i dalej aż do granicy z gminą Połajewo, o której beznadziejnym stanie pisaliśmy w jednym z ostatnich numerów oraz prezentująca się podobnie droga Ludomki-Dąbrówka Ludomska. 

Wśród pilnych potrzeb wymieniony został też remont chodnika przy ul. Mickiewicza. Reprezentacyjna, kilkusetmetrowa ulica, przy której znajduje się urząd gminy, biblioteka, straż pożarna oraz wiele zadbanych posesji, ma jeden z najgorszych chodników w Ryczywole, który nie dość, że stanowi niebezpieczeństwo dla wszystkich jego użytkowników, to jeszcze negatywnie wpływa na wizerunek całej miejscowości. Połamane krawężniki, wystające, popękane i zużyte płytki chodnikowe, zrujnowane podjazdy do posesji oraz dziury w odgradzających chodnik od jezdni pasach świadczą o tym, że wójt nie upomina się o inwestycje bez potrzeby, a mieszkańcy Ryczywołu życzą sobie od powiatowych notabli konkretnych działań. 

Na razie przy każdej możliwej okazji słyszą od starosty Olejnika (PO) oklepane „nie ma pieniędzy, lepsze jutro było wczoraj”, a że okazji do spotkań z wierchuszką powiatu mają jak na lekarstwo, gromy za beznadziejny stan powiatowych dróg i chodników spadają na głowy wójta i radnych gminy, którzy starają się robić co do nich należy i wszystkie zaoszczędzone środki przeznaczają na inwestycje. 

Tutaj warto przypomnieć, że chociażby trwająca właśnie budowa nowoczesnego parkingu na pl. 1 Maja kosztować będzie gminę 83 tys. zł, z czego część pochodzi z pozyskanych funduszy unijnych.

Podobne artykuły