Mieszkańcy postulują, władza wysłuchuje i na tym koniec

ŁUKOWO. Sołtys Łukowa Aneta Cholewo wraz z radą sołecką omówiła podczas zebrania wiejskiego najważniejsze problemy dotyczące społeczności Łukowa. W spotkaniu uczestniczył wiceburmistrz Woszczyk. 

Wieś czeka na nową drogę obiecaną jej już dawno. Tymczasem zebrani usłyszeli, że nowa droga będzie gotowa jeszcze tej jesieni,  ale jedynie od strony formalnej. Niestety, po samym kosztorysie jeździć się nie da, wiec kolejny sezon trzeba będzie brnąć po błocie. 

Mieszkańcy prosili Woszczyka o korektę kursów komunikacji miejskiej. Wiceburmistrz zapewnił – dołożymy wszelkich starań, by umożliwić mieszkańcom bezproblemowe poruszanie się po gminie. Jak się łatwo domyśleć, poczyniona w tych dniach korekta rozkładu jazdy Łukowa nie objęła. 

Mieszkańcy wsi chcieliby też poprawy oświetlenia i zainstalowania świateł sygnalizacyjnych na bardzo ruchliwej drodze. Wiceburmistrz wiele nie może, brak mu kompetencji, sam nie podejmuje decyzji. Jego wizyta na zebraniu miała więc znaczenie czysto symboliczne, dlatego na następną planuje się ponoć jedynie zawieszenie na ścianie jego portretu, co na jedno przecież wyjdzie.

Podobne artykuły