25 lat przedszkola

PARKOWO. Przedszkole Słoneczne Skrzaty z dyrektor Małgorzatą Bartkowiak na czele jest uważane za jedną z najlepszych placówek publicznych na  Ziemi Obornickiej. Zostało założone 25 lat temu a nadal  pracują pedagogowie, którzy pamiętają początki. Od kilku lat ma status integracyjnego i jest jedyną taką placówką w gminie Rogoźno. Przybyli goście nie szczędzili pochwał i serdecznych życzeń pod adresem dyrekcji i wszystkich pracowników przedszkola. Wspólne życzenia złożyli też obecni niemal w komplecie dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy. Z kolei przewodniczący Zdzisław Hinz poza życzeniami, przekazał na ręce dyrektor także broszurkę przygotowaną wraz z Błażejem Cisowskim, w której znalazły się zdjęcia i informacje upamiętniające historię przedszkola, a szczególnie wznoszenie nowego budynku w latach 1984-87. 

Dmuchany zamek, pyszne jedzenie, gry z nagrodami były tylko kroplą w morzu zabawy. Do radosnego świętowania przyłączyli się między innymi strażacy z OSP, policja, rodzice przedszkolaków i zespół szkół w Parkowie. Ci pierwsi proponowali zwiedzenia samochodu bojowego i przymierzanie sprzętu. Niebiescy obrońcy prawa przyjechali wraz z Pyrkiem i przekazywali dzieciom wiedzę na temat prawa i bezpieczeństwa. 

Nie ma jednak nic za darmo. Dzieci musiały za rozrywki zapłacić  swoimi występami, których scenariusz przygotowały Milena Noworacka, Wiesława Szorcz, Anita Piechnik i Małgorzata Białas.

Podobne artykuły