Początek roku przedszkolnego

GMINA OBORNIKI. Rozpoczął się rok szkolny oraz przedszkolny. Łącznie w tym roku pójdzie do przedszkoli 616 dzieci. 24 oddziały powstaną w szkołach, w gminie przybędą też dwa oddziały przedszkole finansowane w pełni przez rząd w ramach programu „Świat Dziecięcych Emocji”. 

Warto wspomnieć o nowym prywatnym przedszkolu Ekoraj w Bogdanowie. Gdy przygotowywaliśmy ten materiał, nie było ono jeszcze wpisane do rejestru przedszkoli, bowiem wciąż trwały prace budowlane. Ile dzieci tam trafi, tego nie wiadomo, ale zainteresowanie z osiedla Słonecznego jest wielkie i można zakładać tam nawet setkę dzieci.

W Bogdanowie ma też powstać żłobek, działający jako punkt opieki, a ta może trwać nawet 24 godziny w razie zaistnienia takiej potrzeby. 

Do przedszkola Rupaki przy ulicy Kowalskiej zapisało kilkanaścioro dzieci. Akademia Wiedzy i Zabawy ma ich ponad 120. Na Piłsudskiego są pewne problemy z Sanepidem, ale po ich ustaniu będzie też ok. 120 dzieci. Jeżeli do liczby miejsc w gminnych przedszkolach dodać te prywatne, to liczba ich może sięgnąć tysiąca i trudno przypuścić, by rodzice nie znaleźli miejsca dla swej pociechy. 

Podobne artykuły