Inauguracja roku szkolnego

PARKOWO. Ponad 300 uczniów, rodziców, nauczycieli i gości zgromadziło się o godzinie 9 w sali gimnastycznej w Parkowie, aby  powitać nowy rok szkolny. Uroczystą inaugurację w szkole poprzedziła tradycyjnie Msza Święta w kościele, odprawiona przez księdza Jana Andrzejewskiego, podczas której proboszcz poświęcił tornistry uczniom klas pierwszych. 

Dyrektor Maria Cisowska witając przybyłych gości – wśród których znaleźli się burmistrz Janus, księża Jan Andrzejewski i Wojciech Ren, prezes Stowarzyszenia Parkowianka Ewa Szatkowska, przedstawiciele rady rodziców Zenon Mielke, Beata Lembicz, Agnieszka Kędziora oraz rodzice uczniów – podziękowała wszystkim, którzy pomogli w organizacji roku szkolnego. Wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć osób pomordowanych w czasie II wojny światowej a następnie głos zabrali goście, którzy życzyli dyrektor, nauczycielom i uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen radości a na koniec czerwca cieszyli się z jak najlepszych wyników pracy. 

Rotę ślubowania nowych uczniów odczytała Danuta Talar-Soloch, a aktu pasowania "pierwszaków" dokonała historycznym (ponad trzydziestoletnim) ołówkiem Maria Cisowska w asyście burmistrza oraz wychowawców klas pierwszych Szymona Wojciechowskiego i Krzysztofa Działo. Każdy z „pierwszaków” otrzymał słodki upominek. 

Szkoła w Parkowie jest sportową, więc nie mogło zabraknąć wspomnienia o zmarłym 75 lat temu twórcy nowożytnej myśli olimpijskiej baronie Pierre de Coubertin. Opiekun Klubu Olimpijczyka Krzysztof Działo przypomniał na przykładzie zakończonych niedawno  igrzysk oraz trwających właśnie igrzysk paraolimpijskich w Londynie, najważniejsze wartości olimpijskie. Krótka, dowcipna część artystyczna w wykonaniu uczniów pierwszych klas gimnazjum wyjaśniła, że czas wakacji już się skończył i trzeba zabrać się do solidnej pracy. Jeszcze tylko spotkanie z wychowawcami, kawa dla gości oraz grona pedagogicznego i kolejny rok szkolny można było uznać za rozpoczęty.

Podobne artykuły