Dorabiali na nielegalnym tytoniu

ROGOŹNO. 31-letnia Madzia i 30-letni Krzysiu, małżeństwo z Rogoźna, mają poważne kłopoty finansowe. Z pracą krucho, w banku długi a na wakacje zabrakło pieniędzy. Co prawda w podobnej sytuacji jest już  duża część mieszkańców "zielonej wyspy" zwanej Ziemią Obornicką, ale Madzia i Krzysiu postanowili coś zmienić w swoim niezbyt ciekawym życiu i dorobić na boku, aby w przyszłym roku stać ich było na wyjazd na prawdziwe, ciepłe i zielone, wyspy. 

Pomysł mieli prosty. W internecie, za granicą, kupowali nieprzerobiony tytoń, tak zwaną krajankę z liści, po około 40 zł za kilogram. Zainwestowali resztki pieniędzy w specjalistyczny sprzęt, wynajęli skromne pomieszczenia do produkcji i przerabiali krajankę w tytoń nadający się do palenia. Produkt sprzedawali po 80 zł, czyli z dwukrotną przebitką.

Stali się bardzo popularni w Rogoźnie a ich klientami byli głównie młodzi palacze. U jednego z nich, podczas rutynowej kontroli nakierowanej raczej na narkotyki, policja wykryła paczkę tytoniu bez akcyzy. Po krótkim śledztwie zatrzymano Madzię i Krzysia, konfiskując 300 kg nie sprzedanego jeszcze tytoniu. Podczas przesłuchania przyznali się, że tylko w sierpniu sprzedali 200 kg swojego produktu. 

Teraz za niepłacenie podatku grozi im do dwóch lat więzienia i oczywiście gigantyczna grzywna na potrzeby budżetu państwa, która pogrąży ich finansowo do końca życia.

Podobne artykuły