Ocieszyn, Bąblin i Świerkówki zwycięzcami w Objezierzu

OBJEZIERZE. Stadion w Objezierzu w minioną niedzielę zdominowało prawie 200 druhów. Powodem tego spotkania były zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Oborniki. Stadion był pełen kibicujących i rywalizujących ze sobą mieszkańców gminy, nie tylko strażaków ale ich rodzin i przyjaciół. 

Poszczególne jednostki rywalizowały w trzech kategoriach: młodzieżowej, kobiet i mężczyzn, oraz w dwóch dyscyplinach: sztafecie strażackiej i ćwiczeniach bojowych.

W rywalizacji młodzieży wygrał Ocieszyn. Nikogo nie zaskoczył ten wynik. Zawodnicy z tej wsi od tygodni ćwiczyli na objezierskim stadionie przed zawodami i byli świetnie przygotowani. 

Wśród kobiet zanotowano rekordową liczbę uczestniczek, które z niezwykłą zaciętością podchodziły do zawodów. Upór w drodze do zwycięstwa był widoczny na każdym kroku, zwłaszcza wśród młodych dam z Bąblina, które ostatecznie zamieniły go na złoty puchar i pierwsze miejsce. Na drugim znalazły się Świerkówki a na trzecim Nowołoskoniec. 

– Jesteśmy ciekawi, czy hegemonia Bąblina, który wygrywa już od lat, zostanie zachwiana w tych zawodach – mówił nam przed rozpoczęciem rywalizacji prezes zarządu gminnego OSP Krzysztof Tomaszewski. Jak się okazało z najwyższego podium dotychczasowych mistrzów zrzuciła drużyna ze Świerkówek, zajmując pierwsze miejsce w kategorii męskiej. 

Determinacja druhów ze Świerkówek była bardzo widoczna od momentu rozpoczęcia rywalizacji. Strażacy z Bąblina, którzy według kolegów z innych wsi rozpoczynają trening wraz z topniejącym śniegiem, nie mogli poradzić sobie z niezachwianym duchem i dobrym przygotowaniem rywali, zajmując w ostatecznej klasyfikacji drugie miejsce. Na podium znalazła się również drużyna z Nieczajny. 

Druhowie podczas zawodów musieli między innymi przeskakiwać przez płotki, ciągnąć wąż strażacki czy wspinać się po ściankach. Wszytko jednak odbywało się w duchu szlachetnej rywalizacji a na przegranych czekała grochówka, przygotowana przez organizatorów. Podczas zawodów rozdano również sprzęt medyczny dla nowych ratowników o wartości prawie 30 tys. zł. Podczas rozdawania pucharów był obecny zastępca  powiatowego komendanta zawodowej straży pożarnej Dariusz Szrama.

Podobne artykuły