O puchar burmistrza

NIENAWISZCZ. W niedzielę 26 sierpnia na Jeziorze Nienawiszcz Duży odbyły się doroczne zawody wędkarskie o puchar burmistrza Rogoźna, których głównymi organizatorami byli Henryk Smoliński ze Stowarzyszenia Jezioro Rogozińskie i Henryk Ryga z koła miejskiego PZW w Rogoźnie. W wędkarskich zmaganiach na świeżym powietrzu i przy pięknej, słonecznej pogodzie, nad brzegami malowniczego gminnego akwenu wzięło udział osiem drużyn, z których każda składała się z trzech wędkarzy.

Konkursowe łowienie rozpoczęło się o 8.30 i trwało 4 godziny, a w jego trakcie złowiono w sumie 55 kg ryb, które po zważeniu wypuszczone zostały z powrotem do wody. Gdy regulaminowy czas połowu dobiegł końca wędkarze udali się na smakowity poczęstunek, a sędziowie przystąpili do sumowania wyników. Zgodnie z regulaminowymi zapisami zwyciężała drużyna, która zgromadziła najmniej punktów, co zrozumiałe, jako że punkty stanowią sumę miejsc zajmowanych w poszczególnych sektorach. Na zakończenie zawodów burmistrz Bogusław Janus wraz z sołtys Nienawiszcza Krystyną Pyssą wręczył przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary i medale, a później wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco: sklep wędkarski "U Kasi", Stowarzyszenie "Jezioro Rogozińskie", Koło PZW Rogoźno Miasto, Stowarzyszenie ZW "Jezioro Czarne", Koło PZW przy RCK Rogoźno, sklep wędkarski H. Smoliński, drużyna Urzędu Miejskiego w Rogoźnie, drużyna sołectwa Nienawiszcz.

Podobne artykuły