Niewypał z internetem

GMINA OBORNIKI. W czasie kampanii wyborczej Tomasz Szrama obiecał swym wyborcom darmowy internet dla wszystkich. Obiecał, bo znał propagowany przez rząd program ”Internet bliżej ciebie”. Czas mijał i pozostawały tylko obietnice. Gdy wreszcie program ruszył i stało się wiadomym, jak będzie on działać, okazało się, że daleko mu do doskonałości. 

– To niewypał – stwierdziła wprost radna Renata Wąsowicz. – To bardzo trudny projekt i będzie bardzo trudno nam go realizować – przyznała skarbnik Joanna Kus Gzyl.- Czy można się z tego wycofać? – pytała Wąsowicz. I to jak najszybciej – dodał Bogdan Bukowski, który ujawnił – gminę będzie to kosztowało prawie pół miliona złotych. 

Projekt ma być realizowany przez 21 z ponad 40 obornickich wsi. Polegać ma na tym, że oddany pod opiekę sołtysów sprzęt komputerowy będzie udostępniany tym, którzy go nie mają. Nie znamy opinii wszystkich sołtysów na to, iż będą musieli poświecić wiele czasu chętnym internautom. Jedna z sołtysek powiedziała nam – jeżeli ktoś sądzi, że kosztem własnej rodziny i własnych obowiązków będę siedziała godzinami w świetlicy pilnując dzieci i młodzieży przy komputerach, to ma chyba nie po kolei.

Radna Roszyk ujęła się za „rodzinami patologicznymi”. Zdaniem Renaty Wąsowicz – ci „patologiczni” bardzo często nie płacą za lokal, ale mają w domu po dwa komputery i satelitę za oknem. Joanna Kus Gzyl dodała – to nie patologia, to zwykłe złodziejstwo. Można się domyśleć, że zalegający po świetlicach wiejskich sprzęt komputerowy będzie pokrywał się kurzem a podatnicy będą słono za to płacić. 

Podobne artykuły