Awaria samochodu a afera seksualna

WIARDUNKI. Zakład aktywizacji zawodowej z niemieckiego Welle zaprosił podobny ośrodek we Wiardunkach do przyjacielskich odwiedzin. Te nie doszły do skutku z powodu awarii samochodu i braku środków na jego naprawę i jednocześnie na daleki wyjazd aż w okolice Hamburga. 

Tu trzeba przypomnieć, że ośrodek w Welle „zasłynął”, wraz z podobnymi ośrodkami, w niechlubnej aferze dotyczącej tysięcy nadużyć seksualnych w domach i w warsztatach dla upośledzonych kobiet, do dochodzi w Niemczech a o czym poinformował magazyn polityczny "Report Mainz" telewizji publicznej ARD. 

Magazyn powołał się na badania przeprowadzone przez Uniwersytet Bielefeld na zlecenie Federalnego Ministerstwa ds. Rodziny. – Można wyjść z założenia, że wiele tysięcy kobiet w domach dla niepełnosprawnych jest molestowanych seksualnie – podsumowała wówczas wyniki badań socjolog Monika Schröttle. Przy tym, co trzecia kobieta ma też do czynienia z psychiczną przemocą o takim nasileniu, że można ją uznać wręcz za przejaw psychicznego terroru. Prześladowcami są zazwyczaj inni mieszkańcy schronisk oraz personel.

Wielka afera zahaczyła także o zakład w Wielle i można na jej marginesie zapisać, iż może to i dobrze, że zepsuł się we Wiardunkach samochód, bo po co się pchać tam, gdzie się zrobiło niemiło?

Podobne artykuły