Zapomniana droga do Połajewa

GMINA RYCZYWÓŁ. W jednym z ostatnich numerów wspominaliśmy o coraz gorszym stanie powiatowej infrastruktury drogowej na terenie gminy Ryczywół. Jedną z wielu zapomnianych przez powiatowych notabli dróg jest bez wątpienia ta przebiegająca od Ryczywołu przez Łopiszewo i Krężoły aż do granicy z gminą Połajewo. 

Kilkukilometrowy trakt o prawie całkowicie spękanej nawierzchni pełny jest dziur, garbów i wybrzuszeń. Niektóre z pęknięć są już tak stare i duże, że swobodnie rośnie w nich trawa. Podróż po drodze, niezależnie od środka lokomocji, z pewnością nie należy do przyjemnych. Patrząc z perspektywy starostwa droga leży gdzieś na dalekich, wielu decydentom może nawet zupełnie nieznanych peryferiach powiatu, ale przecież również przy niej mieszkają ludzie, którzy z coraz mniejszą nadzieją wypatrują obiecywanej przez przywódców partii rządzącej krajem i powiatem drugiej Irlandii, krainy poprzecinanej pięknymi i zadbanymi traktami komunikacyjnymi. 

Do takich należy z pewnością ponad półtorakilometrowa droga gminna w Łopiszewie, która powstała w ubiegłym roku za niemałą kwotę prawie miliona złotych. Zjeżdżając na nią ze wspomnianej powiatówki dostrzec można ciekawy kontrast drogowy pomiędzy gminą i powiatem.

Podobne artykuły