Stracił życie podczas żniw

GMINA RYCZYWÓŁ. W Krężołach, małej miejscowości w gminie Ryczywół, podczas żniw zginął 47-letni rolnik Stanisław G. z Sierakówka. Mężczyzna po kilku godzinach pracy uderzył się o tylną osłonę prasy do słomy.

Pole, na którym pracował, po części znajduję się w powiecie czarnkowsko-trzcianecki, po części w obornickim. Gdy współpracownicy rolnika wezwali pomoc, to właśnie policjanci, prokurator i karetka z Czarnkowa przyjechali na miejsce zdarzenia. 

Na pomoc było już za późno. Mężczyzna zmarł kilka minut po wypadku. Prokuratura uznała, że był to nieszczęśliwy wypadek i nie podjęła śledztwa w sprawie. 

Jeden z przebywających na polu rolników zwrócił uwagę mundurowym, że mężczyzna zmarł na terenie powiatu obornickiego. Policja z Czarnkowa przyznała słuszność temu argumentowi i przekazała sprawę do komendy policji w Obornikach. 

Jest to pierwszy śmiertelny wypadek podczas żniw na Ziemi Obornickiej od lat. Straż pożarna, jak co roku, wraz z policją w okresie żniw rozpoczyna akcję profilaktyczną mającą na celu przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa, które mogą uratować życie – Na powierzchni około 80.000 ha w naszym powiecie jest grupa zawodowa ludzi ciężko pracujących od świtu do zmierzchu na produkty nam na co dzień dostarczane. Z uwagi na trwające żniwa Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach jak co roku zwraca się z apelem do rolników – ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ. Drodzy Rodzice i Opiekunowie, pamiętajcie, że bezpieczeństwo dzieci zależy głównie od Państwa odpowiedzialności. Dbajmy o naszych najmłodszych i nie pozwólmy im  przebywać w odległości mniejszej niż 50 m od pracującej kosiarki rotacyjnej, ani w pobliżu pracującej kosiarki listowej, oraz na samodzielną obsługę ciągników i maszyn rolniczych – ostrzega st. kpt Marek Wiktorski z komendy straży pożarnej w Obornikach.

Podobne artykuły