Spotkanie konkursowe

RUDA. W miniony wtorek 21 sierpnia w zabytkowym młynie wodnym odbyło się spotkanie informacyjne w ramach organizowanego przez urząd marszałkowski konkursu „ReVita Wielkopolsko”, które zapowiadaliśmy w jednym z poprzednich numerów. Spotkanie zorganizowali właściciele obiektu – państwo Piątkowscy. 

Przybyłych gości, wśród których poza przedstawicielami władz samorządowych w osobach burmistrza Bogusława Janusa i sekretarz gminy Iwony Sip-Michalskiej, byli także lokalni działacze kultury i zainteresowani mieszkańcy, powitał Roman Piątkowski, który przedstawił informację na temat konkursu oraz przybliżył dzieje zabytkowego budynku.

W trakcie poczęstunku, na który poza kawą i rogalikami, składał się także tradycyjny chleb ze smalcem, każdy z przybyłych mógł otrzymać pakiet materiałów informacyjnych dotyczących młyna. Później uruchomiono maszyny młyńskie, a grupa uczestników spotkania mogła dokładnie zwiedzić budynek i zapoznać się z technologią produkcji mąki. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa artystycznych  zdjęć młyna wykonanych przez fotografów z urzędu marszałkowskiego.

Podobne artykuły