Złodzieje, którzy zbezcześcili kościół św. Wita, schwytani przez policję

ROGOŹNO. Policja ujęła złodziei, którzy okradli w czerwcu kościół pod wezwaniem św. Wita. Jak się później okazało, mężczyźni byli odpowiedzialni za ponad trzydzieści kradzieży. Ich łupem padały obiekty handlowe, bary, czy domy w budowie. Włamali się w tym roku aż do pięciu rogozińskich sklepów.  

Przestępcy dostali się do wnętrza świątyni przez uchylony witraż, wchodząc po rusztowaniu podczas remontu kościoła. Okradli skrzynki, do których wierni składali datki. – Kradzież w kościele leżała nam na sercu. Zmobilizowała nas do szybkiego schwytania sprawców – wyjaśnił nam komendant rogozińskiej policji Piotr Warnke. 

Przywódcą złodziejskiej szajki był 55-letni rogoziński recydywista, który wielokrotnie gościł na łamach naszej gazety w dziale kryminalnym. W ostatniej dekadzie dokonał serii kradzieży, za które trafiał do więzienia. Wyszedł w minionym roku. 

Tym razem do pomocy zwerbował dwóch "uczniów", z których młodszy miał 23 lata a starszy 26. Przez ostatnie pół roku terminowali złodziejstwo zaczynając od prostych kradzieży w supermarketach oraz włamań do garaży. Z biegiem czasu recydywista uczył ich trudniejszych sztuczek – np. okradania firm budowlanych po zmroku. 

W końcu przestępca zdecydował o wspólnym z uczniami "skoku na kościół", po którym policji udało się ustalić skład  szajki. Sąd zdecydował o aresztowaniu całej trójki a prokurator formułuje już akt oskarżenia.

Podobne artykuły