Zaczęli przed górką bogdanowską

BOGDANOWO, OBORNIKI.. Rozpoczęła się przebudowa prawie trzech kilometrów fragmentu szosy krajowej – od ul. Gołaszyńskiej w Obornikach przez Bogdanowo do stacji benzynowej Shell. Dokładny plan przebudowy opublikowaliśmy już w lipcu.  

Prace obejmą między innymi nowe skrzyżowania, nawierzchnie, regulacje skarp, wykonanie wysepek drogowych, odwodnień, poboczy, chodników, zjazdów, ciągów pieszo-rowerowych, kanałów deszczowych i poszerzenie jezdni do 8,5 do 11,5 metra. 

W ubiegłym tygodniu drogowcy pracowali na Mostowej przy skrzyżowaniach z Gołaszyńską, Gniedzińskiego i Marcinkowskiego. Powstaje nowy chodnik od Sportowej do Szamotulskiej wzdłuż drogi krajowej. Wokół skrzyżowania Komunalnej i Armii Poznań z "jedenastką" niedługo pojawi się chodnik. Przebudowane zostaną istniejące wysepki i zbudowane nowe. 

Na szosie już można zobaczyć maszynę, która zdrapuje stary asfalt. W minionym tygodniu ruch często był wstrzymywany lub puszczany wahadłowy. Jednak jak na razie korki były niewielkie jak na drogę krajową. 

Utrudnienia będą coraz większe z tygodnia na tydzień. Zarząd Dróg Krajowych zapewnia, że poradzi sobie z obsługą ruchu. Należy się jednak przygotować na gigantyczne korki na drodze krajowej nr 11.

Podobne artykuły