Strzelanie o godność króla

ROGOŹNO. Bracia kurkowi z Rogoży zorganizowali w świąteczną środę 15 sierpnia tradycyjny turniej strzelecki o godność króla kurkowego. W strzelaniu regulaminowym o medale brackie uczestniczyło 17 braci. Najlepszym strzelcem okazał się Ryszard Marszał, którego strzał był najbliżej środka tarczy i on właśnie zasłużył na godność Króla Żniwnego na 2012 rok. Godność Pierwszego Rycerza wystrzelił Kazimierz Lis, a Drugiego Feliks Kaczmarek. W otwartym strzelaniu dożynkowym zwyciężył Jarosław Łatka, a zaraz za nim uplasowali się Bogdan Jeran i Andrzej Pierwoła. 

W strzelaniu do kura, w którym mogli brać udział wszyscy chętni, lista strzelców składała się z 21 osób. Kur upadł na ziemię po strzale Leona Wiese. 

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, członkowie bractwa tak jak co roku uczestniczyli w uroczystościach odpustowych u swego współbrata ks. proboszcza Wojciecha Rena w parafii Wniebowzięcia NMP w Słomowie. Następny turniej odbędzie się 23 września i będzie powiązany z jubileuszem 20-lecia działalności odnowionego Bractwa Kurkowego w Rogoźnie.

Podobne artykuły