Rożnowskie dożynki

ROŻNOWO. W minioną niedzielę świętowała dożynki największa wieś w gminie. Rożnowskie dożynki rozpoczęła Msza Święta, po której barwny korowód poprzedzany przez Obornicką Orkiestrą Dętą przemaszerował ulicą Franciszka Mickiewicza na teren wiejskiego domu kultury, by tam radować się świętem plonów. 

Tegorocznymi gospodarzami dożynek byli Justyna Nogaj i Zbigniew Wentland. Wśród gości zabrakło przedstawiciela władz gminy za to była radna Anna Rydzewska. Przybył też naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego powiatowej komendy policji komisarz Arkadiusz Bukowski, przewodniczący Porozumienia Rolników Związków i Organizacji Wiejskich Powiatu Obornickiego Tadeusz Witek oraz wielu mieszkańców wsi. 

Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli występ zespołu Rożnowianie by potem raczyć się poczęstunkiem i spędzić czas na wspólnej zabawie. Organizatorzy zadbali o to, aby było tego dnia szczególnie miło i tak też się stało. Przygotowano zabawy dla dzieci oraz zabawę taneczną dla dorosłych. 

Były to udane dożynki a ich fragmenty zarejestrowaliśmy i będzie je można obejrzeć w okienku TV na stronie www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły