Prokuratura: nie zdołano jeszcze ustalić, kto napadł na bank w Rogoźnie

ROGOŹNO, OBORNIKI.  Prokuratura rejonowa w Obornikach poinformowała, że nadal prowadzi śledztwo w sprawie rozboju dokonanego w placówce jednego z banków w Rogoźnie. Do tej pory nie ustalono personaliów sprawcy.

Według oficjalnych ustaleń prokuratury, w dniu zdarzenia, w godzinach popołudniowych do siedziby banku wszedł mężczyzna z zakrytą twarzą, w ciemnych okularach. Podszedł do oczekujących w kolejce klientów, po czym chwycił nieletniego syna jednej z klientek i przystawił mu nóż do gardła. Następnie zażądał od kasjerek wypłaty pieniędzy znajdujących się w kasach. Klientom znajdującym się w banku kazał położyć się na ziemię. Zastraszone kasjerki wydały mężczyźnie pieniądze, które ten włożył do torby i uciekł. W ślad za nim wybiegł jeden z klientów, jednak nie udało mu się zatrzymać sprawcy, który wsiadł do samochodu i odjechał.

Jak ponformowano, obecnie prowadzone są intensywne czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy napadu oraz jego zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury rejonowej w Obornikach. Miejmy nadzieję, że zakończą się sukcesem.

Podobne artykuły