Krytyka obudziła urzędników: będzie droga Sławienko – Niemieczkowo

SŁAWIENKO, NIEMIECZKOWO. Dwa tygodnie temu pisaliśmy o zapomnianej drodze pomiędzy miejscowościami Sławienko i Niemieczkowo. Dobijał się o nią radny Andrzej Ilski, dobijała i nasza gazeta. Wreszcie dobijanie to obudziło gminnych urzędników i sprawa drogi ożyła. 

Władze gminy ogłosiły przetarg na budowę drogi a będzie ona miała około półtora kilometra. Jej nawierzchnia ma być wykonana z betonu asfaltowego, a pobocze umocnione kruszywem o grubości 20 mm. 

– Sam projekt został zlecony jeszcze w roku 2010, jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami konieczna była także dokumentacja podziału gruntów, której musiał dokonać geodeta – tłumaczy się urząd miejski dodając, iż – przygotowanie tej dokumentacji trwało dość długo i dopiero 12 września 2011 r. do Urzędu Miejskiego w Obornikach trafiły podziały geodezyjne. 

My możemy dodać, że było to niemal rok temu. Urząd nie wyjaśnia swej opieszałości a jedynie zapewnia – cała dokumentacja została już złożona do Starostwa Powiatowego w Obornikach w celu uzyskania wniosku o wydanie zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej – i tłumaczy się znowu z opóźnienia takim oto komunikatem: niestety złożona dokumentacja musiała zostać uzupełniona o dokumenty wymagane przez nowe przepisy prawa, dotyczące udostępnienia kanału technologicznego i uzgodnienia podziałów z Dyrekcją Lasów Państwowych. Starostwo zakwestionowało także podziały dokonane przez geodetę, bowiem stan faktyczny nie zgadzał się z przygotowaną dokumentacją. 

Teraz pozostaje czekać na potencjalnych wykonawców. Trzeba mieć teraz nadzieję, że wykonawcy będą bardziej żwawi od gminnych urzędników i droga powstanie zanim sypnie śniegiem, bo mieszkańcy wspomnianych miejscowości dość się już przecież naczekali.

Podobne artykuły