Zakopali kilogram marihuany

GMINA OBORNIKI. W czwartek 2 sierpnia dwóch kolegów pojechało na przejażdżkę. Przy blasku księżyca mieli oni zamiar schować prawie kilogram marihuany. 

Narkotyki chcieli przechować, aby później je sprzedać. Samochodem wjechali w polną drogę. Nie wiedzieli jednak, że za nimi podążą nieoznakowany samochód wydziału kryminalnego policji w Obornikach. 

Młodzi mężczyźni zatrzymali się na terenie działki budowlanej w wiosce pod Obornikami. Wzięli do rąk łopaty i zaczęli kopać. Po kilku minutach wpakowali narkotyki wraz ze specjalistyczną wagą do dziury i szklaną lufką w ziemi i zaczęli zakopywać swój skarb.

Policjanci w tym momencie wkroczyli do akcji i aresztowali obu chłopaków. Marihuana, waga i samochód, którym poruszali się młodzi ludzie, marki Renault Clio, zostały zarekwirowane. 

Po przeprowadzonych czynnościach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Obornikach mężczyznom, na podstawie zebranych materiałów dowodowych zostały przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa 18-letniemu Bartłomiejowi K. i Norbertowi  Ch. z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W powyższej sprawie komenda policji w Obornikach prowadzi powierzone przez prokuraturę rejonową śledztwo. Wobec podejrzanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Podobne artykuły