Pożytecznie w Kiszewku

KISZEWKO. Dwa tygodnie trwały zajęcia świetlicowe dla najmłodszych mieszkańców Kiszewka. Już po raz trzeci sołtys Katarzyna Tomaszewska, dzięki wygranej w konkursie Fundacji Wspomagania Wsi, zdobyła fundusze na zorganizowanie „Pożytecznych wakacji”. 

Oprócz codziennych spotkań, dzieci dwukrotnie skorzystały z wyjazdów: na pływalnię do Kozigłów, do kina IMAX na „Poranek edukacyjny” oraz do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. W świetlicy  uczestnicy zajęć mogli „wyżywać” się  artystycznie w rozmaity sposób, np. lepiąc z gliny, malując, wyklejając papierowymi kuleczkami różne wzory czy robiąc origami. Nie zabrakło również nauki tańca. Traconą codziennie energię rekompensowało drugie śniadanie, łakocie i owoce. W ramach zajęć dzieci posprzątały  i upiększyły swoją miejscowość, a na zakończenie zorganizowano wystawę prac, a także inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Ostatniego dnia odbyło się huczne podsumowanie zajęć świetlicowych, na którym pojawiło się sporo rodziców i dziadków, aby podziwiać dokonania swoich pociech. 

Przybyli również zaproszona Dorota Schilke, sołtys sąsiedniego Kiszewa oraz strażacy z jednostki OSP Kiszewo razem z naczelnikiem dh Ireneuszem Schilke. Po zwiedzeniu wozu strażackiego, wszyscy  ku wielkiej uciesze zostali oblani wodą. W międzyczasie zajadano się plackami (upieczonymi m in. przez dzieci), sałatkami oraz kiełbaskami z grilla.

Podobne artykuły