Konsumy na sprzedaż

OBORNIKI. Budynek dawnych konsumów z ulicy Jagiellońskiej marszałek Wielkopolski wystawił na sprzedaż. Budynek proponował gminie oraz powiatowi. Żaden z samorządów nie znalazł dla niego zastosowania. Gdy przestał służyć jako kasyno oraz punkt handlowy dla funkcjonariuszy SB i Milicji Obywatelskiej stał pusty do czasu, aż zagospodarowało go Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem (PTWK). 

Z pomocą przyszedł im wówczas wicestarosta Kazimierz Zieliński oferując budynek przy ulicy Jagiellońskiej. Dawne konsumy milicyjne należały formalnie do urzędu marszałkowskiego, który jednak oddał budynek w zarząd starostwu powiatowemu w Obornikach, które nie bardzo miało koncepcję zagospodarowania znajdujących się w nim pomieszczeń, dlatego też oferta PTWK okazała się bardzo interesująca, a Kazimierz Zieliński zadbał wraz z prezes Elżbietą Masierą, aby budynek nie ulegał dalszej degradacji. 

Niestety, organizacja działająca non profit dla inwalidów stała się niewygodna dla kolejnego starosty i wypowiedział im lokal. Ten stojąc pusty niszczał latami dalej. Potem powstał plan powołania w nim muzeum regionalnego. Zabrał się za to „energicznie” burmistrz Szrama, niestety zupełnie nieskutecznie. 

Wreszcie marszałek nie widząc innego wyjścia ma zamiar go sprzedać. Cena, na jaką go oszacowano, to 439 tysięcy złotych. Działka na której stoi budynek ma funkcję mieszkaniową i choć sam budynek jest w kiepskim stanie, to działka pod nim ma znaczną wartość ze względu na kapitalne położenie. Co tam powstanie po ewentualnej sprzedaży pokaże czas. 

Podobne artykuły