Grom Plewiska – Sparta Oborniki 3:0 (1:0)

OBORNIKI. Nie udał się oborniczanom sobotni wyjazd do jednego z faworytów IV ligi  Gromu Plewiska. Po słabej grze, szczególnie w defensywnie, Sparta przegrała 3:0. Wynika spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale w 54 min. Wosicki obronił rzut karny.

Spotkanie obie drużyny rozpoczęły bardzo spokojnie, grając z dużym respektem dla siebie. W 11 min. Szyszka oddał pierwszy strzał na bramkę Gromu, ale niecelny. Niestety dwie minuty później, gospodarze objęli prowadzenie. W 13 meczu napastnik Gromu wbiegł w pole karne i przy asyście obrońców Sparty Radziwołka i Siemińskiego, a w końcowej fazie także Panowicza zszedł z boku w środek pola i z około 12 metrów uderzył na bramkę Wosickiego. Piłka odbiła się bramkarzowi Sparty o ramię i wpadła do siatki.

W 35 min. słupek uratował oborniczan od utraty drugiej bramki. Po rzucie wolnym zawodnicy Sparty patrzyli jak piłka leci, a ta trafiła w słupek. W 36 min. gospodarze wykonywali rzut wolny z około 17 metrów, obroniony przez Wosickiego. W 44 min.  pierwszą bramkową sytuację miała Sparta. Po rzucie rożnym Radziwołek nie trafił w bramkę.

Druga połowa Sparta rozpoczęła z wolą zdobycia bramki wyrównującej, jednak energii starczyło tylko na kilka minut. W 52 min. dobrą akcję przeprowadził Bukowski, jednak zakończyła się ona tylko rzutem rożnym.

W 57 min. po spóźnionej interwencji Panowicza i biernej postawie Maciejewskiego gospodarze podwyższyli na 2:0. Panowicz gonił napastnika Gromu, po tym jak dostał piłkę za plecy i liczył na spalonego. Napastnik Gromu wbiegł na krótki słupek bramki Wosickiego i odegrał piłkę na jedenasty metr do wbiegającego zawodnika z Pelwisk, który zupełnie niepilnowany oddał celny strzał zdobywając bramkę. W 70 min., po kolejnych błędach w kryciu i asekuracji, napastnik gospodarzy oddał strzał po ziemi z 16 metra w kierunku bramki, a zasłonięty bramkarz Sparty nie zdążył w porę z interwencją i po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z bramki. Sparta mogła zmniejszyć rozmiary porażki w 74 min., ale strzał Paździerskiego był bardzo niecelny.

Oborniczanie przegrali w Plewiskach 3:0 i jak najszybciej powinni zapomnieć o tym spotkaniu oraz o grze, która wyglądała bardzo słabo. Już w środę w Obornikach Sparta zmierzy się z Czarnymi Wróblewo. Początek spotkania o godzinie 13.

Skład Sparty: Wosicki – Panowicz, Siemiński, Radziwołek, Michałowski, Brauza, Maciejewski (66 min. Bejma), Lizewicz (62 min. Daniel), Paździerski (75 min. Śleboda), Bukowski, Szyszka. Żółte karki dla Sparty: Lizewicz 47 min., Paździerski  55 min.