Play Fair Play

ROGOŹNO. W sobotę i niedzielę na Orliku już po raz trzeci rozegrany został turniej piłki nożnej Play Fair Play. Wydarzenie, którego organizatorami byli rogoźnianie Michał Baczyński, Krystian Kaczmarczyk, Mateusz Wardęga i Paweł Lewtak przyciągnęło w sumie 24 drużyny między innymi z Rogoźna, Poznania, Stęszewa, Obornik Bogdanowa, Połajewa, Ryczywołu, Wągrowca, Lipy i Długiej Gośliny. Organizatorom udało się pozyskać licznych sponsorów oraz ściągnąć na Orlika wielu spragnionych sportowych emocji rogoźnian. 

Mecze rozgrywane były w systemie pucharowym od sobotniego poranka, aż do późnego popołudnia w niedzielę, ich głównym arbitrem był Wiesław Jóźwiak. Zwycięzcą turnieju, po niezwykle wyrównanym pojedynku zakończonym rzutami karnymi, w których decydujący należał do Norberta Kotusa, została drużyna „Wuchta Wiary Tej” z Poznania. Drugie miejsce w przypadło organizatorom, trzecie drużynie Gold Team z Rogoźna, a czwarte Enigmatowi Stęszew. Puchary burmistrza Rogoźna wręczył zwycięskim drużynom wiceburmistrz Krzysztof Ostrowski. Każdy z zawodników zwycięskich drużyn otrzymał pamiątkowy medal. Uhonorowano także najlepszych piłkarzy oraz zawodników Fair Play. 

Nie zapomniano też podziękować sędziemu Jóźwiakowi, o którym wiceburmistrz Ostrowski powiedział, że „należy do najlepszych arbitrów w Wielkopolsce”. Poza meczami dla dorosłych piłkarzy zorganizowano też turniej młodzików, w którym zmierzyły się dwie drużyny Wełny Rogoźno – I i IV miejsce, Rokita Rokietnica – II miejsce, Kłos Budzyń III. Na zakończenie turnieju odbyło się losowanie nagród w loterii, w której najcenniejszy był zestaw kina domowego. 

Ale najwięcej radości na twarzach otaczających czytającego zwycięskie numery Michała Baczyńskiego wywołała prostownica, którą wylosował krótko obcięty chłopak.

Podobne artykuły