Młyn w Rudzie wyróżniony

RUDA. Zabytkowy młyn wodny, znany przede wszystkim miłośnikom spływów kajakowych rzeką Wełną i tradycyjnego chleba wypiekanego przez właścicieli – państwa Piątkowskich, znalazł się w prestiżowej grupie pięciu obiektów z całej Wielkopolski docenionych w pierwszym etapie marszałkowskiego konkursu „Revita Wielkopolsko”, w którym startowały obiekty poindustrialne przeznaczone do rewitalizacji. 

Obok młyna w finałowej piątce znalazły się gnieźnieńskie koszary, dworzec w Pleszewie, przepompownia z Piły i poznański Fort VII. W drugim etapie konkursu wielkopolscy projektanci, designerzy, studenci i osoby twórcze opracują koncepcję i projekt urbanistyczno-architektoniczny wybranego spośród wymienionych zabytków techniki. Przygotowanie prac poprzedzą okolicznościowe wystawy i spotkania informacyjne. 

W młynie w Rudzie wystawa odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia, a spotkanie we wtorek 21 sierpnia o godz. 10. Konkursowe obiekty zgłaszane były przez samorządy lokalne, dlatego też warto pochwalić gminę Rogoźno, która podjęła inicjatywę i tym samym przyczyniła się do promocji jednego z najciekawszych turystycznie miejsc na Ziemi Obornickiej.

Podobne artykuły