Rowerzystka wpadła na pasach w Mercedesa

OBORNIKI. W środę około godz. 16 przed pasami dla pieszych na ul. Czarnkowskiej zatrzymał się Mercedes, kierowany przez mieszkańca Ryczywołu. Postanowił on przepuścić pieszego, starszego oborniczanina. Tymczasem 18-letnia oborniczanka, która kierowała rowerem, jadąc szybko chodnikiem, postanowiła przejechać na drugą stronę szosy po pasach. Widząc zatrzymującego się Mercedesa uznała zapewne, że być może wpadła kierowcy "w oko" i z grzeczności puszcza ją przez pasy. Oczywiście nie zauważyła emeryta, wpatrzona w błękitne oczy właściciela Mercedesa. Nawet uśmiechnęła się figlarnie do niego i wjechała na przejście. 

Mężczyzna jednak nawet nie zauważył młodej rowerzystki i po przepuszczeniu pieszego ruszył swoim pojazdem. Rozpędzona rowerzystka wpadła wprost w bok maski samochodu. 

Została zabrana do szpitala w Obornikach, jednak oprócz drobnych potłuczeń, najedzenia się strachu i zyskania nauczki, nic jej się nie stało. Będzie jednak uznana za sprawczynię wypadku i zapłaci mandat, gdyż – o czym może nie wszyscy wiedzą – przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych jest zabronione. Zgodnie z przepisami trzeba zejść z roweru i przeprowadzić go po pasach. 

Podobne artykuły