Anna Rydzewska do Sejmu?

ROŻNOWO. Wybór Stanisława Kalemby na ministra rolnictwa otwiera teoretycznie Annie Rydzewskiej drogę do sejmowej ławy. Gdyby Kalemba zrezygnował z mandatu, jego miejsce zajęłaby właśnie pani Rydzewska, która uzyskała drugi wynik we wspólnym okręgu wyborczym i mogłaby zostać posłanką. 

Piszemy tu jednak „teoretycznie”, bowiem Stanisław Kalemba nie musi rezygnować z mandatu a może łączyć go z funkcją ministra. Taki gest z jego strony nie byłby raczej praktyczny, bowiem ministrem się bywa a posłem jest. Jednak sympatia Kalemby i głębokie uznanie dla osiągnięć Anny Rydzewskiej mogą skłonić nowego ministra do przekazania mandatu i rzecz ta nie jest jeszcze przesądzona. 

Ze źródła zbliżonego do ministra Kalemby usłyszeliśmy, iż może za rok zrezygnuje on z mandatu, by dać szansę swej koleżance na wejście do Sejmu. Gdy zapytaliśmy panią Annę o to jaką podjęła by wówczas decyzję, odpowiedziała nam jedynie tajemniczym uśmiechem zostawiając nas nadal w niepewności. Na koniec dodała – miałam w tej sprawie już wiele telefonów.

Podobne artykuły