14-latek zakładnikiem bandyty: napad na bank w Rogoźnie

ROGOŹNO. W poniedziałek 23 lipca około godz. 15.30 w placówce banku WBK na ul. Wielkiej Poznańskiej doszło do dramatycznych scen, rodem z filmu akcji. 

Do budynku wszedł zamaskowany mężczyzna. Rozejrzał się po małym pomieszczeniu, następnie chwycił 14-letniego chłopca i podłożył mu nóż do gardła.

Wszystkim klientom kazał paść na ziemię i założyć ręce za głowę. Sterroryzował kasjerki, grożąc zabiciem chłopca. Te oddały mu pieniądze z kasy. 

Po zrabowaniu prawie 40 tys. zł. odepchnął zakładnika na bok, wybiegł z banku i oddalił się samochodem marki Renault Talia w stronę Poznania. 

Trwa obława na złodzieja, nie tylko policji z powiatu obornickiego, ale również jednostek z całej Wielkopolski. – Prowadzimy postępowanie w powyżej sprawie, mamy nadzieję na szybkie złapanie sprawcy – powiedział nam komendant policji w Rogoźnie Piotr Warnke.

Policja za naszym pośrednictwem prosi o współpracę mieszkańców. – Sprawca był w wieku od 45 do 50 lat, wzrostu od 185 do 190 cm. Ubrany był w dżinsy ciemną bluzę z kapturem, i ciemne buty. Odjechał z miejsca zdarzenia samochodem marki Renault Talia, koloru szarego. Początek rejestracji PZ 28. Apelujemy do mieszkańców, którzy widzieli podejrzanego mężczyznę w dniu 23 lipca w okolica placu K. Marcinkowskiego w Rogoźnie – przekazała nam policja. 

14-letni zakładnik był w szoku. Do banku przyszedł razem z mamą. Kobieta była przerażona podczas napadu, bojąc się o życie dziecka. Gdy na jej oczach bandyta przyłożył synowi nóż do gardła, z jej oczu lały się łzy. Kiedy wreszcie napastnik uciekł z łupem, przytuliła syna do serca i nie puściła go, aż na miejscu nie znalazła się policja. 

Śledczy sprawdziła monitoring z kamer banku i między innymi na podstawie tego dowodu prowadzi dochodzenie.

Jest to trzeci bank obrabowany w Rogoźnie w ostatnich dziesięciu latach. Pierwszy był bank BGŻ, następnie wysadzono bankomat w banku PKO, teraz dołączyła do tego grona placówka WBK. To jedyne miasto w Wielkopolsce, w którym obrabowano już wszystkie banki.

Podobne artykuły