Wełna pokonała Spartę w towarzyskich derbach powiatu obornickiego

POWIAT OBORNICKI. W środę przygotowujący się do sezonu piłkarze Sparty Oborniki, rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem rywalem oborniczan była Wełna Rogoźno, a mecz rozegrany został w trzech tercjach po 30 minut. Propozycja rozegrania trzech tercji była potrzebna trenerowi Mariuszowi Drewiczowi, aby sprawdzić poszczególne formacje w różnych ustawieniach osobowych.

Od początku pierwszej tercji Sparta grała słabo, a u zawodników było widać zmęczenie wynikające z ciężkiego cyklu przygotowawczego, szczególnie w ostatnich dniach. Wełna Rogoźno za to grała szybciej i widać było, że zawodnicy mają więcej świeżości i są w innym cyklu przygotowawczym. Już w 1 min. meczu zawodnicy Wełny trafiają w poprzeczkę, bo zbyt słabym wybiciu piłki przez Rogowskiego. W 6 min. goście obejmują prowadzenie. Niezdecydowanie Wosickiego wykorzystuje napastnik z Rogoźna, który zagrywa piłkę w kierunku bramki, a tym Radziwołek interweniując wślizgiem wbija ją do bramki. W 14 min. Brauza otrzymuje dobre podanie na wolne pole od Rogowskiego, jednak źle przyjmuje piłkę i w efekcie ją traci. W 15 min. meczu goście podwyższają na 2:0. Tym razem Wełna wykorzystała błąd Radziwołka i bramkarz Sparty nie miał szans w sytuacji sam na sam.

Drugie 30 min. Sparta zagrała lepiej. W 39 min. Daniel dośrodkował w pole karne, jednak Rozmiarka ubiegł obrońca Wełny. W 40 min. meczu Wosicki ratuje Spartę od utraty trzeciej bramki będąc sam na sam z napastnikiem Wełny. W 45 min. dobrze w pole karne wbiega Michałowski, jednak jego strzał minimalnie mija bramkę. W 47 min. Sparta zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Bukowski z lewej strony zagrywa piłkę w pole karne, a tam Daniel wślizgiem umieszcza ją w bramce Wełny.

Trzecia tercja rozpoczyna się ponownie fatalnie dla oborniczan. W 68 min. Cyranek traci piłkę na 18 metrze, podanie w pole karne i Wosicki przegrywa pojedynek sam na sam z napastnikiem Wełny. W 79 min. meczu piłkę w środku pola przejmuje Maciejewski, który podaje do Bukowskiego. Pomocnik Sparty zagrywa na lewą stronę do wbiegającego Ślebody, który wbiega w pole karne i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości. W 84 min. ponownie Śleboda dostaje dobrą piłkę w pole karne, lecz tym razem przegrywa pojedynek z bramkarzem Wełny.

Oborniczanie przegrywają z Wełną Rogoźno 3:2, jednak dla trenera nie wynik, a założenia taktyczne były w tym spotkaniu ważne. Zespół zagrał w trzech tercjach w trzech różnych ustawieniach i już teraz widać dokładnie nad jakimi elementami poszczególni zawodnicy muszą popracować. Zawodnikom brakowało także świeżości, bowiem ostatnie treningi były dość ciężkie – mówił po meczu trener Mariusz Drewicz.

Skład Sparty w poszczególnych tercjach. I tercja: Wosicki – Radziwołek, Muszyński, Rogowski, Cegielski, Lech, Brauza, Paździerski, Cyranek, Lizewicz, Szyszka. II tercja: Wosicki – Radziwołek, Siemiński, Panowicz, Michałowski, Brauza, Maciejewski, Daniel, Bukowski, Bejma, Rozmiarek. III tercja: Wosicki – Muszyński, Siemiński, Nowak, Kopaniarz, Cyranek, Maciejewski, Kaźmierczak, Daniel, Śleboda, Bukowski

Bramki dla Sparty: Daniel, Śleboda. Bramki dla Wełny: Łukasz Wólczynski 2, Adam Kotus.

Podobne artykuły