Po wakacjach będzie połączenie z Szamotułami

GMINA OBORNIKI. 18 lipca Tomasz Szrama zawarł porozumienie z burmistrzem Szamotuł Włodzimierzem Kaczmarkiem, w sprawie powierzenia gminie Oborniki przez gminę Szamotuły zadania polegającego na organizacji publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej łączącej Oborniki z Szamotułami. 

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały rady miejskiej, przedłużenie trasy Oborniki – Popówko na odcinku Popówko – Szamotuły stanowi ważne połączenie pomiędzy tymi miastami. Jest pożądane, aby na tej trasie miały miejsce gminne przewozy pasażerskie, co jest korzystne dla społeczności gminy Oborniki, a korzyści z tego tytułu przewyższają ewentualne koszty.

Oborniccy podatnicy zapłacą za to połączenie 30 tysięcy złotych rocznie. Prezes firmy Warbus zobowiązał się do pokrycia kosztów obsługi tego połączenia komunikacyjnego, w części od granicy gminy Oborniki do Szamotuł. Jednak umowa z Warbusem kończy się jesienią i nie do końca wiadomo, kto będzie płacił w przypadku, gdy przetarg wyłoni innego przewoźnika. 

Według prezesa Warbusa Kazimierz Kuliga określona została już cena biletu na 5 zł. Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze na tyle, że krok ten będzie dla naszej firmy opłacalny. Linię do Szamotuł planuje się uruchomić już we wrześniu, wraz z nowym rokiem szkolnym.

Podobne artykuły