Zakończenie roku

OBORNIKI. W Prywatnym Gimnazjum Nr 1 Obornikach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Było to jednocześnie podsumowanie pierwszego roku działalności szkoły. 

W uroczystości udział wzięli uczniowie wraz z rodzicami, ks. proboszcz Rafał Banaszak, dyrektor Agnieszka Balcerowiak, nauczyciele, pracownicy oraz osoba prowadząca szkołę Magdalena Krupczyńska. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów przygotowany pod kierunkiem pani Anny Jagodzińskiej. A była to „Zemsta” – ale nie na nauczycielach. Uczniowie pokusili się o przygotowanie inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry. Oprawę muzyczną przygotował pan Robert Płócienniczak. Po części artystycznej Magdalena Krupczyńska podziękowała uczniom za zapał w zdobywaniu wiedzy, rodzicom za zaufanie, pani dyrektor, wychowawcy i nauczycielom za dobrze wykonaną pracę dydaktyczną i wychowawczą. Głos zabrała również dyrektor Agnieszka Balcerowiak, która opowiedziała o obawach związanych z początkiem działalności szkoły jakie towarzyszyły jej, nauczycielom i rodzicom na początku roku szkolnego. Podkreśliła fakt, że obawy te nie znalazły pokrycia w rzeczywistości i pogratulowała Krupczyńskiej pomysłu i determinacji w tworzeniu szkoły, która stała się bezpiecznym azylem dla uczniów. 

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wyróżnienie dla najlepszego ucznia w szkole. Jest nim Albert Grzebyta ze średnią 5,47. Albert wpisał się do szkolnej Księgi Pamiątkowej jako Prymus Szkoły i otrzymał nagrodę finansową ufundowaną przez właścicielkę szkoły Magdalenę Krupczyńską w wysokości 1000 zł. Nagrody książkowe i świadectwa z paskiem otrzymali również Jacek Ciesielski średnia 5,4, Wojtek Kulikowski średnia 5,13, Gabrysia Borowiak ze średnią 5,00, Kinga Pawlak uzyskała średnią 4,80 i Tadeusz Kulikowski średnia 4,80.

Podobne artykuły