Wakacje w Obornikach

OBORNIKI. W okresie wakacji obornickim dzieciom wiele organizacji, jednostek samorządowych i służb porządkowych organizuje kolonie, na których mogą spędzić czas nie tylko na beztroskiej zabawie, ale również na poznawaniu historii i zasad ruchu drogowego. 

W minionym tygodniu najciekawsze atrakcje dla najmłodszych zorganizowali Obornickie Centrum Sportu wraz z komendą policji i Obornicki Ośrodek Kultury. W ramach półkolonii w OCS w środę dzieci udały się z policjantami na ul. Czarnkowską. Wspólnie przeprowadzili oni niecodzienny patrol. Funkcjonariusz zatrzymywał pojazd a dzieci wręczały kierowcy cukierki za dobrą jazdę i kubeczki z sokiem z cytryny za złą. Werdykt o pozytywnej i negatywnej jeździe ogłaszał policjant. Kierowcy, którzy nie zapieli pasów, nie włączyli świateł lub nie uważali na drodze przyjmowali kary z ulgą, ale i niekiedy z kwaśną miną. 

W piątek w małej sali domu kultury w Obornikach przygotowano dla dzieci nietypowy biwak, oparty na motywach ze starożytnego Egiptu. – Sukces ubiegłorocznego "Biwaku w Indiańskiej Wiosce" skłonił nas do zorganizowania kolejnych odsłon imprezy – tym razem dzieci w wieku 7-9 lat przeniosą się do "starożytnego Egiptu" (13-14 lipca) oraz do "wiejskiej zagrody" (29-30 sierpnia). 24-godzinny program obejmuje tematyczne zajęcia ruchowe i plastyczne. Dzieci odbędą podróż "w czasie i przestrzeni" po to, by poznać świat inny od tego, w którym żyją na co dzień” – opowiadała Anna Jagodzińska, jedna z organizatorek zabawy. Dzieci pod czujnym okiem między innymi Aliny Nakoniecznej przeżyły chwile  edukacyjnej zabawy. Mała Jagoda spytana o ulubioną zabawę, odpowiedziała na jednym oddechu: malowanie, tańczenie, skakanie, piramidy, Kleopatra, zabawa z ciociami i spanie.

Podobne artykuły