Stąd jestem – konkurs rozstrzygnięty

POWIAT OBORNICKI. „Stąd jestem to moja mała Ojczyzna” to projekt edukacyjny realizowany już po raz czwarty przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej. Swoim zasięgiem obejmuje szkoły i przedszkola powiatu obornickiego. Po raz pierwszy był skierowany także do osób dorosłych. Jest realizowany ze środków Starostwa Powiatowego w Obornikach oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu. Podczas uroczystego zakończenia i rozdanie nagród oraz upominków przez wicestarostę Andrzej Okpisza miało miejsce w bibliotece publicznej. Prace wystawiono i będzie je można oglądać do końca lipca.

W tym roku wpłynęło 165 prac (prace literackie 31, prezentacje multimedialne 19, fotografie 8, plastyczne: rysunki 71, albumy 11, obrazy 1, obrazy na szkle 2, makiety 22) wykonanych przez 148 osób. Poniżej lista laureatów.

W kategorii makiety I miejsce Błażej Keli SP 2 w Rogoźnie i Filip Kaźmierczak SP 2 w Obornikach, II miejsce Jagoda Balcerowiak SP 2 w Obornikach a III Aleksandra Wojtkowiak SP 2 w Obornikach oraz Natalia Pietz Zespół Szkoł w Rożnowie i Karolina Pietz SP 2 w Obornikach

Kategoria albumy I miejsce przedszkole prywatne Rupaki Zuzanna Molska i Amelia Twarogal Oborniki oraz Karol Nowicki i Kornel Koralewski Sycyn, II miejsce Zuzanna Stachowiak SP 4 w Obornikach Julia Krupa i Martyna Napierała, III miejsce Marta Kłosowicz SP 2 w Obornikach.

Obrazy I miejsce Natalia Słuszczak Angelika Szymańska SP 3 w Obornikach i Maja Wypyszyńska SP 2 w Obornikach. Fotografia wyróżnienie Henryk Wojtysiak

Prace literackie dorośli, wyróżnienia Maria Kogut, Barbara Zielińska, Henryk Wojtysiak i Eugeniusz Gacek; dzieci: I miejsce Franciszek Repczyński SP w Objezierzu, Mateusz Matoga SP w Ruścach, Bartosz Korybalski Gimnazjum 2 w Rogoźnie, wyróżnienie Dominik Sawiński, Alicja Daleka.

Prace plastyczne rysunki I miejsce Julia Kurek ZS Cegielskiego w Rogoźnie, Aleksandra Młodożyńska SP 4 w Obornikach, II miejsce Natalia Nowak, Julia Korytowska SP 4 w Obornikach, Grażyna Bączkowska ZS w Kiszewie, Zofia Major i Monika Krzyśka SP 2 w Obornikach, Hubert Jóźwiak, Michalina Skrzypczak SP 4 w Obornikach, Klaudia Węgrzak SP 2 w Obornikach, Piotr Filipowicz SP 2 w Obornikach, Klaudia Hampel ZSz w Rożnowie, III miejsce Natalia Erpel SP 2 w Obornikach, Agata Łańko, Anna Kos, Aleksandra Wojciechowska SP 4 w Obornikach, Aleksandra Karpińska ZS Rożnow. Plakaty, collage I miejsce Julia Kasztelan SP 2 w Obornikach, Anna Linka ZS w Kiszewie, II miejsce Sandra Matouszek ZS w Kiszewie, Jakub Mułek ZS w Rożnowie, Julia Leśnik SP 2 w Obornikach; wyróżnienia Zuzanna Domasik, Joanna Terkiewicz, Maria Polcyn, Malwina Nowak, Aleksandra Bednarz. 

Prezentacje multimedialne szkoły podstawowe I miejsce Malwina Kaźmierczak SP 3 Rogoźno, II miejsce Klaudia Rozmarynowi cz SP 3 w Rogoźnie, III miejsce Dominika Janasek SP 4 w Obornikach; szkoły ponadpodstawowe I miejsce Rafał Bartkowiak Gimnazjum 1 w Rogoźnie, II miejsce Katarzyna Garstka Gimnazjum 2 w Rogoźnie, III miejsce Joanna Skłodowska ZS im. Kutrzeby w Obornikach; dorośli – Dorota Ćwiklińska.

Podobne artykuły