Napad na szosie w Ludomach

LUDOMY. W czwartek 12 lipca doszło do śmiałego i groźnego napadu na szosie niedaleko Ludom. 

Około godz. 18 jadący w stronę Czarnkowa mieszkaniec Rawicza zauważył stojący na poboczu samochód marki Mercedes W210. Jeden z jego pasażerów próbował zatrzymywać przejeżdżające pojazdy wymachując rękoma. Mężczyzna miał ciemny odcień skóry i złote naszyjniki zawieszone na szyi. 

Rawiczanin, chcą pomóc, zatrzymał swój samochód obok Mercedesa. Mężczyzna o ciemniej karnacji natychmiast podszedł do łatwowiernego kierowcy i posługując się zwrotami z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego wyjaśnił, że zabrakło mu benzyny i potrzebuje pieniędzy. W zamian oferował swoje złote naszyjniki. 

Na kupno naszyjników nie zgodził się rawiczanin, ale zaproponował, że podwiezie domniemanego obcokrajowca do najbliższej stacji benzynowej. Proszący o pomoc zgodził się, ale stwierdził, że najpierw musi o tym poinformować o tym swoją rodzinę. W Mercedesie znajdowały się trzy osoby – dorosły mężczyzna, kobieta i dziecko. 

Po chwili wrócił w towarzystwie drugiego mężczyzny, trzymającego w ręce metalową rurkę. Łamaną polszczyzną zażądał od rawiczanina portfela, który leżał na przednim siedzeniu dla pasażera. Wystraszony rawiczanin oddał portfel a złodzieje szybko wsiedli do Mercedesa. Ich samochód, jak się okazało, odpalił bez żadnych problemów. Szybko odjechali w kierunku Czarnkowa.

Obornicka policja wszczęła śledztwo w sprawie napadu i poszukuje kryminalistów. Portret jednego ze sprawców przedstawiamy poniżej. Jeżeli ktokolwiek z czytelników widział mężczyznę z portretu pamięciowego,  proszony jest o kontakt z komendą  policji.

Podobne artykuły