Ks. Zimny prałatem

ROGOŹNO. Proboszcz parafii św. Wita ks. Jarosław Zimny podniesiony został do rangi honorowego kapelana Jego Świątobliwości. Księży uhonorowanych tym nadawanym przez Watykan tytułem tradycyjnie nazywa się prałatami. Akt nadania tytułu, którego nie nosił żaden z proboszczów Ziemi Obornickiej już od wielu dziesięcioleci, Ks. Zimny odebrał w Gnieźnie z rąk prymasa Polski abp Józefa Kowalczyka. Wyróżniony duchowny jest członkiem rady kapłańskiej archidiecezji gnieźnieńskiej, ponadto należy do kolegium wizytatorów katechetycznych i jest duszpasterzem rolników rejonu chodzieskiego. 

Urząd proboszcza najstarszej rogozińskiej parafii objął w lipcu 2009, gdy dotychczasowy duszpasterz ks. Jan Kasztelan zdecydował się wrócić do macierzystej archidiecezji poznańskiej i objął parafię w Kwilczu w powiecie międzychodzkim. Ks. Zimny jest bardzo ceniony przez swoich parafian zarówno za pracę duszpasterską, jak i wzorowe gospodarowanie parafią. W niedługim czasie pobytu w Rogoźnie utworzył nowy parking dla wiernych, doprowadził do odrestaurowania zabytkowych ołtarzy bocznych w kościele św. Wita, a ostatnio rozpoczął remont dachu świątyni. Kazania ks. Jarosława podnoszące na duchu i wolne od treści politycznych, są chętnie wysłuchiwane przez licznie uczestniczących w niedzielnych mszach wiernych. 

Znane jest też jego pogodne usposobienie i serdeczny stosunek do ludzi. Cieszy fakt, że praca ks. Jarosława Zimnego doceniona została w dalekim Watykanie.

Podobne artykuły