Jednobramkowa porażka piłkarzy Sparty z silnym przeciwnikiem

OBORNIKI. W Opalenicy rozegrali swój drugi mecz sparingowy, przygotowujący się do sezonu piłkarze Sparty Oborniki. Rywalem oborniczan była tym razem drużyna Polonii Środa, która w minionym sezonie zajęła trzecie miejsce w III lidze Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolskiej, a w tym sezonie ma walczyć o awans do II ligi.

Oborniczanie zagrali w dwóch różnych składach, a trener Mariusz Drewicz testował kolejne ustawienia swojego zespołu. Mecz rozpoczęli dobrze oborniczanie, którzy odważnie grali piłką, często przedzierając się pod pole karne podopiecznych trenera Mariana Kurowskiego. W 12 min. na strzał zdecydował się Marcin Bukowski, bramkarz Polonii wybiła piłkę do boku, a tam dopadł do niej Jakub Paździerski. Niestety jego strzał był bardzo niecelny. W 30 min. Sparta przeprowadza szybki kontratak, jednak strzał Mariusza Szyszki mija bramkę. W 32 min.u piłkę w środku przejmuje Bartosz Bejma i podaje do Mariusza Szyszki. Niestety strzał napastnika Sparty broni bramkarz. W 35 min. błąd popełniają środkowi obrońcy Sparty i Polonia Środa obejmuje prowadzenie.

W drugich 45 min. obie drużyny grały zdecydowanie wolniej. Sparta dopiero w 63 min. przeprowadziła dobrą akcję zakończoną strzałem. Marcin Kaźmierczaka zagrywa piłkę do Bartosza Bejmy, ten podaje jeszcze do Jakuba Krzyżanowskiego, który strzela ale niecelnie. W 67 min. Bartosz Bejma zagrywa piłkę do Michała Ślebody, który uderza, jednak także niecelnie. W 72 min.meczu Bartosz Cyranek zagrywa do Marcina Kaźmierczaka, który podaje piłkę w pole karne, a tam nie dochodzi do niej Łukasz Rozmiarek. W 88 min. meczu właśnie Łukasz Rozmiarek mógł doprowadzić do remisu, jednak będąc sam na sam z bramkarzem, uderzył zbyt lekko.

Oborniczanie przegrali 1:0, ale gra mogła się podobać. Warto podkreślić, że z dobrej strony zaprezentowali się młodzi zawodnicy, którzy cały czas słuchali zza linii boiska trenera Mariusza Drewicza i grali z minuty, na minutę coraz lepiej. 

Skład Sparty I połowa: Wosicki – Muszyński, Maciejewski, Szyszka, Michałowski, Brauza, Bukowski, Prybiński (15 min. Bejma), Daniel, Paździerski, Panowicz. II połowa: Wosicki – Siemiński, Radziwołek, Panowicz (64 min. Kopaniarz), Cegielski, Krzyżanowski (80 min. Bejma), Bejma (72 min. Maciejewski), Kaźmierczak, Śleboda, Szyszka (64 min. Rozmiarek).

Podobne artykuły