Blues Express

ROGOŹNO. Bluesowa ciuchcia ponownie pojawiła się na dworcu w Rogoźnie. Blues Express jest już znaną na cały kraj imprezą muzyczną. Zabawa zaczyna się w pociągu, który startuje z Poznania jadąc do Zakrzewa, gdzie odbywają się główne koncerty. Po drodze zatrzymując się na stacjach na których grają grupy muzyczne. 

Od lat jednym z przystanków jest Rogoźno. RCK na mocy poszumienia z organizatorami zabawy, szykuje scenę dla muzyków. W tym roku w Rogoźnie grał zespół Easy Rider. Deszcz i porywisty wiatr nie oszczędzały pracowników RCK jak i samych muzyków. W pewnym momencie myślano o anulowaniu koncertu. Obawiano się pozostawić kable od nagłośnienia na deszczu. 

Jednak gdy tylko parowóz zbliżył się do miasta wyszło słońce i muzycy mogli zacząć swój koncert. W tym roku uczestników zabawy było mniej niż w latach ubiegłych. Powodem małej frekwencji miała być pogoda, która odstraszyła wielu. Twardzi fani festiwalu jednak niezmordowanie przybyli, by wsiąść do pociągu. – Trzeci raz jadę do Zakrzewa. Za każdym razem bawię się świetnie. Dobra muzyka, poznawanie nowych ludzi o podobnych gustach, czego chcieć więcej. Cieszę się, że Rogoźno również leży na trasie expresu. Nasze szare miasto chociaż na godzinę może stać się bardziej rozrywkowe – komentowała uczestniczka zabawy, Alina z Rogoźna. Koncert przebiegł spokojnie choć z jednym małym incydentem. Jedna z uczestniczek zatrzasnęła się w przenośnie toalecie należącej na dworcu.

Podobne artykuły