Zmarł Tadeusz Kasperek

OBORNIKI. 2 lipca zmarł Tadeusz Kasperek. Ten wspaniały zawodnik, trener i działacz Sparty oraz Orkanu Objezierze na stałe zapisał się w kartach historii Obornik.

Tadeusz Kasperek urodził się 27 października 1946 roku w Obornikach. Ze sportem związany był od dzieciństwa, bowiem jego ojciec Bernard Kasperek, także był zawodnikiem, trenerem i działaczem Sparty Oborniki. Tadeusz w juniorskiej drużynie grał od 1960 r. Mając tylko siedemnaście lat, rozpoczął treningi z drużyną seniorów. Jako zawodnik obornicki klub reprezentował do 1976 roku, a ostatnie dwa lata był nie tylko zawodnikiem, ale także trenerem grupy juniorskiej.  Dodatkowo w latach 1968-1973 pełnił funkcję gospodarza obiektów przy ulicy Objezierskiej.

W latach 1976-1983 gdy z różnych powodów sekcja piłki nożnej w Sparcie została zlikwidowana, Tadeusz Kasperek trenował drużyny Orkanu Objezierze, zarówno juniorskie, jak i seniorskie. W 1983 roku, po reaktywacji sekcji piłki nożnej w Sparcie Oborniki, jej wychowanek wraca do pracy trenerskiej właśnie w tym klubie. Prowadzi różne grupy wiekowe, trampkarzy, juniorów i seniorów. Drużyna reaktywowana w 1983 roku pod wodzą trenera Kasperka w latach 1985-1987 wygrywała kolejno C klasę, B klasę i wywalczyła awans do klasy A. 

Swoją przygodę trenerską w Sparcie Tadeusz Kasperek kończył jako trener trampkarzy, których prowadził w latach 1989-2001. W okresie prezesury Krzysztofa Woźniaka, Tadeusz Kasperek pełnił funkcję sekretarza klubu.

Zarząd klubu Sparta Oborniki wielokrotnie wyróżniał Tadeusza Kasperka za jego zasługi w działalności klubu.  W maju tego roku działacze zaprosili Tadeusza Kasperka na mecz Sparty, która wywalczyła awans do IV ligi, niestety z powodów zdrowotnych nie udało się tego zrealizować.

Podobne artykuły