Sukces w Lesznie

OBORNIKI. W leszczyńskie mistrzostwa karate wzięli udział reprezentanci Obornickiego Klubu Karate do Shotokan. W turnieju uczestniczyło aż 26 klubów z całej wielkopolski i konkurencja była bardzo silna. Obornikireprezentowało 13 zawodników, którzy na leszczyńskiej sali świetnie pokazali swoje umiejętności.Najmłodszą reprezentantką klubu była Monika Dmytruszyńska, która startowała w konkurencji Kata Pierwszy Krok 2005 i młodsi, również w konkurencji Kata dla początkujących wziął udział rok starszy Kuba Wróblewski. Kacper Rodak, Kamil Nogaj oraz Filip Kuźniak, startowali wspólnie w Kata indywidualnym chłopców roczników 2003-2004. Cała piątka naprawdę poradziła sobie świetnie, lecz po ciężkich zmaganiach nie udało im się jednak stanąć na podium.

Trochę starsi reprezentanci Kuba Kuklewski oraz Mikołaj Michalak walczyli o medale w konkurencji Kata roczników 2001-2002, gdzie walczyli dzielnie, jednak niewielką różnicą głosów obydwoje stracili szanse na medale.Kuba przegrał walkę o najniższy stopień na podium. Olga Kaczmarek oraz Monika Kuźniak razem walczyły o medale w Kata między zawodniczkami w wieku 11-12 lat. Obydwie przeszły przez eliminacje jak burza i znalazły się w czołówce. Monika wróciła do domu z brązowym medalem, natomiast Olga słusznie stanęła na samej górze podium zdobywając złoto.

Olga również brała udział w konkurencji Kumite, jednak nie udało się wywalczyć miejsca wśród medalowej trójki. Mikołaj Pawlisiak oraz Filip Niemiec wyśmienicie poradzili sobie z konkurencją w Kata 11-12 letnich chłopców. Mikołaj wygrywając kolejne starcia z przeciwnikami doszedł szybko do finału. Wykonał on kata Jion, jednak jego finałowy rywal zajął pierwsze miejsce. Zatem szczęśliwie na szyi Mikołaja zawisł srebrny medal. Marcin Bromber brał udział w kumite w tej samej kategorii wiekowej, jednak duża konkurencja nie dopuściła go do strefy medalowej. 

W konkurencji kata drużynowym 1999 i młodsi reprezentowali klub chłopcy w składzie: Mikołaj Michalak, Mikołaj Pawlisiak oraz Kuba Kuklewski, którzy zdobyli 3 miejsce. Magda Piątkowska, która brała udział w Kumite Juniorek Młodszych lat (+53kg) również spisała się dobrze i stanęła na podium z brązowym medalem.

Karatecy trenujący pod okiem Olgi Chmielewskiej, Jarosława Kuca oraz Wojciecha Blocha tymi zawodami zakończyli swój sezon.

Podobne artykuły