Okradli życzliwych staruszków

GMINA OBORNIKI. W minioną środę romscy oszuści okradli emerytów. We wsi pod Obornikami zapukali do domu starszego małżeństwa, podając się za sprzedawców odzieży. 

Najpierw zachwalali swój towar a następnie poprosili o wodę dla rzekomego dziecka, które czeka na nich w samochodzie. Gdy małżeństwo przygotowywało napój dostali się do środka mieszkania i ukradli oszczędności – kilkanaście tysięcy złotych. 

Staruszkowie nie zauważyli wtargnięcia, ani kradzieży. Pożegnali oni się z oszustami i zamknęli drzwi. Dopiero po chwili zauważyli, że stali się ofiarami kradzieży i wezwali policję. 

Złodzieje oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem marki Opel Omega. 

Co roku przestrzegamy przed złodziejami romskiego pochodzenia, którzy żerują na oszczędnościach starszych mieszkańcach Ziemi Obornickiej. Najbardziej znany jest sposób „na wnuczka”, jednak z roku na rok oszuści są coraz bardziej pomysłowi, do tego często w przestępczym procederze uczestniczą kobiety i dzieci. Wraz z obornicką policją apelujemy o zwracanie uwagi na nieznane osoby podające się za domokrążców lub telefonicznie za członków rodzin. 

Podobne artykuły