Monument przy rondzie

ROGOŹNO. W sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyło się spotkanie z okazji zakończenia budowy monumentu upamiętniającego nadanie rondu w centrum miasta nazwy „Rondo Józefa Melzera”. W trakcie spotkania przewodniczący rady miejskiej Zdzisław Hinz przedstawił okoliczności nadania nazwy i budowy monumentu oraz wraz z burmistrzem Janusem wręczył specjalne listy z podziękowaniem wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w jego powstanie. 

Otrzymali je m.in. wychowankowie Józefa Melzera, dyrektora dawnego Liceum Pedagogicznego, którzy wystosowali prośbę o nadanie imienia, czyli prof. dr hab. Aleksander Tobis i dr Bolesław Grześ, projektant Przemysław Malinowski, autorka biografii Melzera Władysława Lewandowska, zaangażowani w sprawę pracownicy gminy, a także wykonawcy Arkadiusz Weran i Tomasz Gorgiel. Burmistrz Janus podkreślił, że nie byłoby monumentu bez osobistego zaangażowania Zdzisława Hinza i w dowód wdzięczności wręczył mu bukiet kwiatów, a wszyscy obecni nagrodzili przewodniczącego oklaskami. 

Spotkanie przy kawie i ciastku miało bardzo serdeczną atmosferę, a pod koniec jego uczestnicy otrzymali pamiątkowy folder przygotowany w UM. Warto dodać, że ukończony monument zbudowany z klinkierowej cegły i zawierający na frontowej stronie granitową tablicę stanowi piękną ozdobę ronda jest oraz znakomicie widoczny dla wszystkich użytkowników drogi wojewódzkiej nr 241.

Podobne artykuły