Akademia Reissa w Obornikach

OBORNIKI. Akademia Reissa to dziś największa i bodajże najbardziej popularna szkółka piłkarska w Polsce, działa również w Obornikach. Po blisko dwóch latach funkcjonowania już wiemy, że powstała nie tylko profesjonalna, ale również tworząca własny system szkolenia i rozgrywek szkółka piłkarska w Polsce.

Akademia Reissa to sieć szkółek piłkarskich skupiających obecnie ponad 1500 zawodników w blisko 30 lokalizacjach głównie na terenie Wielkopolski, województwa lubuskiego i lubelskiego. Akademia została stworzona dla młodych miłośników futbolu (chłopców i dziewczynek) w wieku 4 – 11 lat. 

To także pierwsza szkółka w Polsce która zaczyna szkolenie od 4 roku życia. Jednym z podstawowych założeń jest edukacja przez sport, czyli dbanie o wszechstronny rozwój młodych zawodników poprzez kontrolę wyników w nauce, przekazywanie podstawowej wiedzy teoretycznej o futbolu oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Wiele klubów już na starcie prowadzi selekcje i odrzuca dzieci, które być może nie mają dziś umiejętności czy sylwetki, a my wiemy, że z nimi warto pracować, bo niewykluczone, że to właśnie one za 2-3 lata zrobią największe postępy. Tak było chociażby w moim przypadku, gdy nie dostałem się za pierwszym razem do drużyn młodzieżowych Lecha. Chcemy każdemu dziecku pomagać i wychować je jeśli nie na super piłkarza to osobę, która będzie wysportowana i będzie dbała o zdrowie. Stworzona sieć szkółek sprawia, że jako jedyni w Polsce mogliśmy zorganizować własny system rozgrywek, na który mamy wpływ, dzięki czemu każdy zawodnik rozgrywa mecze oraz bierze udział w turniejach i lidze Akademii. Ponadto regularnie jeździmy na obozy organizując aportowe wakacje – powiedział Piotr Reiss otwierając obornicki oddział.

Klub Sportowy Akademia Reissa i KKS Lech Poznań podpisały umowę o współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w Obornikach. Głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do aktywności fizycznej w szkółkach prowadzonych przez Lecha Poznań i Akademii Reissa.

Podobne artykuły