Zabawa i nowe boisko

GARBATKA. W niedzielę na bardzo udanym festynie rodzinnym zorganizowanym na boisku wiejskim przez radę sołecką na czele z sołtysem Krzysztofem Nikodemem bawili się mieszkańcy Garbatki i Dziewczej Strugi, a także innych miejscowości. Słoneczna pogoda dała możliwość skorzystania z licznych atrakcji adresowanych zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Najważniejszym wydarzeniem festynu było otwarcie zbudowanego, w dużej części dzięki pracy społecznej mieszkańców nowego, pięknego boiska do piłki nożnej. Wstęgę przecięli wspólnie burmistrz Janus, przewodniczący Hinz, ks. kanonik Eugeniusz Śliwa i sołtys Nikodem. Sołtys wykopnął na środek boiska piłkę dając znak, że od tej pory mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy sołectwa. 

Na murawę wybiegły zespoły Garbatki i radnych gminy Rogoźno, aby wspólnie rozegrać inauguracyjny dla obiektu mecz. Jako, że sędziowane przez burmistrzów Rogoźna oraz sołtysa spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, o zwycięstwie w meczu i zdobyciu sołeckiego pucharu zadecydowały rzuty karne, w których szczęście dopisało piłkarzom z Garbatki. Później odbył się jeszcze mecz miejscowej młodzieży z ministrantami parafii św. Ducha w Rogoźnie. 

Ale równie wiele co na murawie działo się również poza nią. Występowała orkiestra dęta RCK i zespół Pa-Mar-Sze, dzieci korzystały z przejażdżek na motorach, bryczkach, koniach i kucykach, bawiły się na trampolinach i dmuchanych zamkach, odwiedzały odpoczywające w zagrodach osiołki, kozy i owce, zajadały się watą cukrową i słodyczami. Z mikrofonem w ręku zabawę przez cały czas podkręcał niezrównany Paweł Bydałek. Wszyscy mieli do dyspozycji gratisowe napoje, pyszną grochówkę i kiełbaski z grilla, a starsi mogli liczyć na kufel zimnego piwa. Zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, w której główną wygraną był skuter. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

Podobne artykuły