W PO krytycznie o Szramie

OBORNIKI. Lokalni i regionalni działacze Platformy Obywatelskiej coraz głośniej wyrażają swoją dezaprobatę wobec stanowiska burmistrza Obornik. Przypomnijmy, że Tomasz Szrama został skazany na karę ośmiu miesięcy więzienia przez sąd, chociaż na razie wyrok jest nieprawomocny.

Od lat PO głosi, że ludzie skazani – nawet nieprawomocnie – nie powinni pełnić urzędów publicznych. Taka polityka partii jest prowadzona dość konsekwentnie i wielu prominentnych polityków musiało pożegnać się w jej wyniku ze stanowiskami, chociaż rzecz jasna zdarzają się wyjątki. Tymczasem Szrama ogłosił, że nie ustąpi ze stanowiska, co może zostać wykorzystane przez partie opozycyjne nawet w Warszawie.

Pytani przez nas politycy rządzącej partii z Poznania i Obornik opowiadali o całej sprawie z niesmakiem i dawali do zrozumienia, że będą naciskać na zmianę stanowiska burmistrza. Niektórzy mówili wręcz o usunięciu go z partii, chociaż wszyscy zastrzegali, że na razie nie powiedzą tego publicznie. Z innych nieoficjalnych informacji wynika, że są już dwa nazwiska lokalnych działaczy, którzy być może będą następnymi kandydatami PO na fotel burmistrza Obornik.

Podobne artykuły