Prokuratura oskarżyła lokalnych dilerów

POWIAT OBORNICKI. Poznańska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, zarzucając im popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Michał S., Eryk B., Łukasz Z. i Przemysław W. są oskarżeni o branie udziału w okresie od marca 2011 do września 2012 roku w Rogoźnie, Obornikach, Ryczywole i okolicach w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz środków odurzających – suszu roślinnego z zawartością ziela konopi, innych niż włókniste. Jeden z nich to właściciel znanego baru

Oskarżeni wprowadzili do obrotu ponad 13 kilogramów amfetaminy. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku, przewożąc amfetaminę środek samochodem, o czym pisaliśmy swego czasu. Wówczas na widok policyjnego radiowozu kierujący Mercedesem Michał S. mocno dodał gazu. Miał już na koncie aż kilkadziesiąt zarzutów dotyczących wprowadzania i posiadania narkotyków. Pisaliśmy też o nim i jego ojcu w związku z podejrzeniem o nielegalny handel bronią. Musiał się spodziewać w każdej chwili zatrzymania. Na domiar złego w Mercedesie faktycznie znajdował się pokaźny ładunek narkotyków. 

Prokuratura ustaliła, że odbiorcą miał być Michał W. a kolejnym dostawcą Przemysław W. Jeden z oskarżonych nie przyznaje się do zarzucanych mu przestępstw, pozostali przyznają się i złożyli wnioski o wymierzenie kar bez przeprowadzania rozprawy.

Podobne artykuły