Odjechał rowerem

POŁAJEWO. W Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera odbył się X festyn środowiskowy z okazji dnia patrona. Zabawy wymagające przede wszystkim współpracy i to najchętniej rodziców oraz ich pociech prowadzili animatorzy ogólnopolskiego stowarzyszenia Klanza. Można było spróbować swoich sił w wymagających zręczności żonglerce talerzami, czy układaniu prostych konstrukcji z kolorowych patyczków, ogromnym zainteresowaniem całych rodzin cieszyło się puszczanie gigantycznych baniek mydlanych. W ogromie atrakcji nie mogło zabraknąć popisów uczniowskich na plenerowej scenie.

Były więc i tańce, i piosenki, dokonano również rozstrzygnięć szkolnych konkursów. Na chętnych czekał wóz bojowy miejscowej OSP. Tradycyjne na tego typu imprezach stragany gastronomiczne z powodzeniem zastąpiły zlokalizowane w sali gimnastycznej sympatyczne stoiska ze zdrową żywnością, przygotowane przez rodziców i nauczycieli każdej z klas. Chętnie odwiedzano też kawiarenkę z ciastami i aromatyczną kawą, serwowaną w tym dniu przez członków szacownego grona pedagogicznego. Miłośnicy rękodzieła artystycznego mogli zapoznać się z niełatwą techniką decoupage’u, w której tajniki wprowadzały dwie nauczycielki. Nie brakowało chętnych do popisów akrobatycznych na trampolinie i skoków na dmuchanym zamku.

Na boisku można było śledzić mecz tenisa ziemnego, a niewątpliwą atrakcją tych rozgrywek był udział wójta Stanisława Pochyluka, w niezmiennie dobrej kondycji. Najwytrwalsi czekali z niecierpliwością na rozstrzygnięcie loterii fantowej. Największy szczęściarz odjechał do domu nowiutkim rowerem.

Podobne artykuły