Wspaniałe mistrzostwa w motocrossie

OBORNIKI. . Ponad 30 lat związany jestem z obornickim sportem i jest to największa i najlepiej zorganizowana impreza sportowa w historii naszego miasta. Za to organizatorom należą się wielkie słowa uznania. Pełne trybuny mówiły same za siebie i były pięknym widokiem dla oczu –  mówił o mistrzostwach Europy w motocrossie wieloletni komentator sportowy Tadeusz Ratajczak.

Na tor w Obornikach przybyły tysiące widzów. Na czas trwania zawodów zamknięto dla ruchu drogowego ul. Łukowską. Na specjalnie przygotowanym parkingu można było zobaczyć rejestracje z całego kraju i wschodniej Europy. 

Zawody rozpoczęło wywieszenie flagi narodowej i odśpiewanie hymnu. Na otwarcie przybyli między innymi oborniccy samorządowcy Tomasz Szrama i Adam Olejnik, senator Jan Filip Libicki, przedstawiciele Polskiego Związku Morowego i federacji europejskiej. Zawody komentował jedyny w swoim rodzaju były sportowiec a teraz trener Andrzej Rencz. Trybuny były pełne a doping słychać było głośnym echem. 

Wielki profesjonalizm organizatorów można było zobaczyć podczas gradobicia i burzy, które zaskoczyły ich w sobotę. Wiatr był tak mocny, że zerwał namiot medyczny. Całą noc pracowano, żeby naprawić uszkodzenia. Następnego dnia tor wyglądał jak nowy. Jedynie dołki odprowadzające wodę przypominały, że doszło do burzy. 

Organizatorami zawodów byli między innymi Ryszard Obst i Grzegorz Mantyk. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z wielu OSP wraz ze strażakami z Obornik, policją i ratownikami medycznymi. Wszystkie służby były chwalone nie tylko przez organizatorów, ale również przez gości z kraju i z zagranicy. 

Zawody zakończyły się w niedzielę. Mistrzem w klasie EMX Open został Łukasz Lonka. Drugie miejsce zdobył Evgeni Tyletski z Białorusi a trzecie do Macieja Zdunek.

Podobne artykuły