Radni zarzucają władzom brak rzetelności

OBORNIKI. Ostatnia sesja rady miejskiej Obornik była sesją absolutoryjną burmistrza Tomasza Szramy. Radny Andrzej Ilski podkreślił, że – wniosek komisji rewizyjnej nie zawierał wniosków mniejszości. Skrytykował zdanie zawarte w protokole komisji, a brzmiące „burmistrz udzielił szczegółowych wyjaśnień”. – Przecież jedynie zdanie jakie wypowiedział burmistrz brzmiało:  „Cokolwiek zrobię to i tak będzie źle” – przypomniał Ilski. Skrytykował fakt, iż wyjaśnienia w sprawie oddania spółdzielni mieszkaniowej obiektów przy ulicy Garażowej zamiast burmistrza składała Maria Pilarska, będąca stroną przeciwną w sporze.

Ilski skrytykował też kłamliwe wyjaśnienia wiceburmistrza w sprawie kosztownych ogłoszeń prasowych. Zarzucił władzom brak rzetelności i uczciwości a na dodatek kumoterstwo i nepotyzmu. – Zupełnie niemoralnym jest wykorzystywanie swego mandatu dla załatwiania zatrudnienia swoim znajomym. Większość radnych sprzyjających burmistrzowi jest uwikłana w układy z rządzącymi gminą. 

Radny Bogdan Bukowski skrytykował łamanie prawa przy zamówieniach publicznych, a chodziło mu o 125 tys. złotych przeznaczonych na malowanie i oznakowywanie busów komunikacji miejskiej. – Innym przewoźnikom pojazdów gmina nie maluje i nie oznakowuje autobusów. Zarzucił burmistrzowi brak dbałości o majątek gminy. – Niegospodarność widać na każdym kroku. Z ponad milion złotych na lodowisko a kilkanaście dni działało. My to samo planowaliśmy za 60 tys. Nie ma remontów budynków komunalnych. Na Lipowej 6 najładniejszy budynek czeka na remont a ponad 300 tysięcy złotych czeka. Wymienił jeszcze kilka budynków czekających na remonty. 

Innym obiektem krytyki był obornicki Azorek. – Pan panie Woszczyk obiecał, że jak powstanie schronisko to nie wzrosną koszty jego utrzymania. Tymczasem już dołożono 150 tys., więc pan skłamał. Lista spraw, podlegających krytyce była długa i dotyczyła spraw od procesu z Bimexem począwszy na poszczególnych inwestycjach skończywszy. Całość podsumował zdaniem: jest o to wszystko nierzetelne i niesolidne.

Słów krytyki ze strony radnych było znacznie więcej, jednak wynik głosowania w sprawie udzielenia absolutorium był i tak z góry przesądzony. Poparli je wszyscy radni koalicji PO-PiS-SLD, przy braku poparcia siedmiu radnych z opozycji PSL-SiG.

Podobne artykuły