Przestraszyła się błyskawicy i spowodowała wypadek

POWIAT OBORNICKI. W piątek przez Oborniki przeszła nawałnica, o której piszemy powyżej, jednak mocne opady wystąpiły już w środę. Najbardziej odczuło je Rogoźno. Parking przy jednym z supermarketów w centrum miasta został zalany. Na Polnej zalało piwnice jednego z domów a woda spowodowała obsunięcie się rowu przy posesji. Kolejne zalania nastąpiły na Nowej. Na Kwiatowej woda przepełniła szambo, które wylało wprost do pomieszczeń gospodarczych. 

Woda spowodowała poważnie starty w Urbaniu i Żukowie. W tym ostatnim zalała 200-metrowy odcinek drogi. Strażakom zabrało kilka godzin wypompowanie wody z ulicy i ponowne puszczenie przez nią ruchu.

Burza również, ale w nieco inny sposób, dotknęła Jaracz. Z inicjatywy sołtysa Bartosza Perlicjana w ubiegłym roku utworzono lewoskręt do wsi z drogi krajowej nr 11, wraz z wysepką i znakami. W środę około godz. 19 kierująca samochodem marki Peugeot kobieta, jadąc na wysokości Jaracza, przestraszyła się błyskawicy i puściła kierownice swojego samochodu. Niekontrolowany pojazd natychmiast zjechał z pasa i zdewastował nowo wybudowaną wysepkę wraz ze znakiem. 

Kobieta była w szoku po tym co się stało. Z pomocą przybyli strażacy z Obornik, którzy wracali z wypompowywania wody w Rogoźnie. Przestraszona kobieta została przewieziona do szpitala w Obornikach.

Podobne artykuły