Kobieta w ciąży spowodowała wypadek

GARBATKA. W Garbatce budowany jest odcinek nowej kanalizacji. Robotnicy kładą rury wzdłuż jednej połowy drogi, od torów do szosy krajowej. – Następnie ruszą od torów w stronę Rogoźna. Jest to kolejna operacja w celu zrealizowania budowy II etapu kanalizacji w naszym mieście – powiedział nam burmistrz Janus. Chociaż we wsi ograniczenie prędkości to oczywiście 50 km/h, limit ten nie jest przestrzegany przez wielu a wykorzystując nieobecność policji kierowcy osiągają tam znaczne prędkości. Jednak od kilkunastu dni używany jest jeden pas drogowy, a przejazd kontrolowany jest przez specjalnie postawione sygnalizatory świetlne.

Gdy jedziemy od strony Obornik do wsi, światła pojawiają się po ostrym zakręcie w lewo i są niewidoczne przed tym  manewrem. Jadący ponad 50 km/h kierowcy, którzy nie wiedzą o budowie, mogą doprowadzić do wypadku. Pierwszy miał miejsce w minioną środę. 

Kobieta prowadząca samochód marki Renault Clio nie zauważyła świateł i uderzyła w jadący z przeciwnej strony Ford Fiesta. Zderzenie było tak silne, że Clio wyleciało z drogi. Była w 25 tygodniu ciąży. Na miejsce zdarzenia została wysłana karetka pogotowia, która przewiozła kobietę wraz z jej nienarodzonym dzieckiem do szpitala powiatowego w Obornikach. Życiu obojga nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podobne artykuły